Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR
1. SATICI
Ünvanı Cephaneci Kuyumcu - Yatırım Altınları Elmali Adresi : Mah. Eski Hukumet Cad. 2. Sok. No:1 07100 Antalya Merkez Türkiye
Telefon : +90 242 247 5233
E-posta : info@cephaneci.com

2.ALICI

Sipariş Veren Müşteri.

 

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.cephaneci.com internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince, tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.
 MADDE 2-GENEL HÜKÜMLER
18 yaşından küçük kişiler www.cephaneci.com internet sitesinden alışveriş yapamazlar. Tüketici, bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, 18 yaşından büyük olduğunu teyid etmiş olur.
Satıcı, www.cephaneci.com internet sitesinde oluşabilecek dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu değildir. Satıcı, fiyatı hatalı gösterilen siparişleri iptal etme hakkını saklı tutar.
Tüketici, www.cephaneci.com 'dan alışveriş yaptığında, bunun kişisel kullanım amaçlı bir alışveriş olduğunu, yeniden satış amaçlı olmadığını kabul etmiş olur.
Tüketici, bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, Satıcı tarafından Tüketici'ye verilmesi gereken adres, telefon, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyid etmiş olur.
 

Altın Satışları kesin satıştır. Hiçbir süratte iptal edilemez. Ancak ürün hatalı ürün olması durumunda yenisi ile değiştirilir.

YUTRDIŞI KREDİ KARTLARIYLA YAPILAN ALIŞVERİŞLERDE BANKA ONAYI 3 İLE 90 GÜN ARASINDA GERÇEKLEŞMEKTEİDİR. AYRICA BANKA EK OLARAK MEVCUT KOMİSYONA %2,5 EK KOMİSYON UYGULAMAKTADIR. BU TUTAR BANKA ONAYI GERÇEKLEŞİKTEN SONRA MÜŞTERİDEN AYRICA TAHSİL EDİLİR VE MEVCUT ÜRÜN TITARINDAN DÜŞÜLÜR. ÜRÜN KUR HESABI BANKA ONAYI VERİDİĞİ TARİHTEKİ KURDAN YAPILIR.

MADDE 3- CAYMA HAKKI
Altın Satışları kesin satıştır. Hiçbir süratte iptal edilemez. Ancak ürün hatalı ürün olması durumunda yenisi ile değiştirilir.


MADDE 4- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
Altın Satışları kesin satıştır. Hiçbir süratte iptal edilemez. Ancak ürün hatalı ürün olması durumunda yenisi ile değiştirilir.MADDE 5- GARANTİ KOŞULLARI
SATICI, www.cephaneci.com sitesinden satışını yaptığı her ürünün garantisini sunmaktadır.

 

MADDE 6 – TESLİMAT SÜRESİ

SATICI sipariş verilen ürünleri 15 iş günü içerisinde kargo firmasına teslim etmekle yükümlüdür. Kredi kartı ile yapılan satışlarda Banka Onay aşamasının uzaması durumunda bu süre banka onay süresine göre değişebilmektedir.


MADDE 7- BORÇLUNUN TEMERRÜDÜ
Borçlunun temerrüde düşmesi halinde, borçlu borcun geçikmeli ifasından dolayı alacaklının oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.

MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Antalya Tüketici Hakem Heyetleri ile Antalya Merkez Adliyesi Tüketici Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

SATICI
Cephaneci Kuyumcu